Úvod Dom, byt a záhrada Rebríky pre domácnosti aj pre profesionálov

Rebríky pre domácnosti aj pre profesionálov

862
0
ZDIEĽAŤ
Rebríky pre domácnosti aj pre profesionálov

Prezradíme vám, čo by ste mali vedieť nielen o hliníkových rebríkoch, ale aj rebríkoch všeobecne s ohľadom na ich rozdelenie, vlastnosti a možnosti využitia. Spomenieme si tiež praktický produkt, ktorý oceníte v momente údržby drevených objektov.

Čím sa vyznačuje rebrík z hliníka?

Na základe materiálu, z ktorého sú rebríky vyrobené ich rozdeľujeme do troch hlavných kategórií. Rozoznávame tak oceľové, drevené a hliníkové rebríky, obsluha ktorých nie je vôbec zložitá bez ohľadu na to, či sa s nimi pracuje v rámci elektrotechnického a strojárskeho priemyslu, pre účely stavebníctva alebo na domáce použitie. Ich konštrukcia je ľahká a predsa odolná, vďaka čomu sa dajú bez problémov prenášať z miesta na miesto a zároveň sa len tak ľahko nepoškodia. V sekcii hliníkových rebríkov natrafíte na viacúčelové, multifunkčné a univerzálne rebríky, jednostranné aj obojstranné modely, schodíkové a oporné rebríky či hliníkové plošiny.

Jedným z popredných výrobcov slovenských rebríkov je v našich končinách slovenská spoločnosť Elkop, ktorej produkty ponúka ako jej výhradný predajca, online drogéria Bugy. V jej sortimente sa dajú zakúpiť nielen rebríky rôznych veľkostí, materiálu a využitia, ale aj príslušenstvo k rebríkom vo forme hákov, poličiek a predlžovacích nôh. Tovar je pritom doručovaný už v priebehu 48 hodín po vykonaní objednávky a tak ho máte k dispozícii prakticky okamžite. Popri členení rebríkov na základe ich materiálu rozoznávame tiež rebríky určené prioritne domácnostiam alebo profesionálom, vrátane rebríkov nadrozmerných veľkostí. Samostatnou kapitolou sú napokon teleskopické rebríky.

Už ste sa stretli s moridlami?

Pokiaľ sa pre zmenu zaujímate o podčiarknutie pôvodnej štruktúry drevených objektov vo vnútorných alebo vonkajších priestoroch vášho domova, odporúčame vám vyskúšať moridlo na drevo. Hlavným účelom tohto produktu je zmena vzhľadu a odtieňov povrchov vyrobených z dreva. Rozoznávame pritom tri základné skupiny moridiel, ktorými sú olejové, liehové a vodou riediteľné moridlá. Odlišné sú tiež farebné odtiene jednotlivých výrobkov, pri ktorých máte na výber napríklad mahagón, dub alebo gaštan. Prostriedok sa pritom dá aplikovať tiež v prípade čerstvého a zatiaľ nevysušeného dreva.